Chevy Bolt uvedený na trh v USA

Prvé tri elektrické vozidlá modelu GM, na ktorý sa vo veľkej miere spolieha, Bolt, sú už u svojich majiteľov v San Franciscu v Kalifornii. Chevy ponúkne auto v USA do polovice budúceho roka.

Chevy začal vyrábať Bolt minulý mesiac, ale svoj pôvodný plán uviesť na trh svoj elektrický hatchback trochu odložil, pretože stále nebolo dosť áut a výroba nebola plne rozbehnutá. V rámci novej stratégie predaja áut pôjde najskôr k predajcom v Kalifornii a Oregone.

Predajcovia v New Yorku, Massachusetts a Virgínii začnú predaj pred koncom zimy. Všetci ostatní certifikovaní predajcovia elektrických vozidiel si budú musieť na prvé dodávky počkať do polovice budúceho roka.

Bolt má v USA počiatočnú cenu 37 495 dolárov, ale s pomocou vládneho zníženia daní ju znižuje o 7 500 dolárov na 29 995 dolárov. Vybraní zákazníci v Kalifornii môžu získať dodatočnú zľavu 2 500 USD poskytovanú spoločnosťou California Air. Poradenstvo v oblasti čistoty. S touto pomocou si budú môcť kupujúci prenajímať svoje ekologické autá mesačne za 309 dolárov bez zálohy. Znamená to, že Chevy stratí 9 000 dolárov z každého predaného auta, hovoria analytici?

Chevy Bolt uvedený na trh v USA

„Všetka tvrdá práca našich ľudí v Chevrolete na dizajne, vývoji a výrobe Bolt EV nás priviedla k šťastnému momentu prvých dodávok zákazníkom a bolo to tak, ako bolo naplánované,“ povedal pri príležitosti odovzdania prvého vozidiel. Alan Betty, prezident GM North America.

Čím skôr sa Chevy podarí rozšíriť výrobu Bolta, tým väčšie šance na trhu bude mať model vytiahnuť zákazníkov z obrovskej čakacej listiny na Teslu Model 3, ktorá sľubuje rovnaký dojazd ako Bolt – približne 350 – 400 km na jedno nabitie. Automobil Tesla podľa prísľubov výrobcu vstúpi na trh koncom roka 2017, ale analytici sa domnievajú, že je nepravdepodobné, že sa tak stane skôr ako v lete 2018.

To poskytne výhodu začiatku trhu Bolt na takmer rok a pol. Chevy, na rozdiel od Tesly, ktorá od kupujúcich Modelu 3 získala viac ako 400 000 dolárov v vkladoch 1 000 dolárov, nechce zálohy ani rezervácie Bolt, ale seriózni predajcovia už nazhromaždili možnosť kúpiť si auto, keď je to možné.

Od spoločnosti Ford Motor Co. Oznámili tiež, že pripravujú elektromobil, ktorý ponúkne aj 350 km na jedno nabitie, no na trh sa dostane až v roku 2019. Predajcovia v New Yorku, Massachusetts a Virgínii začnú predávať pred koncom zimy.

http://www.chevyman.ru/sk/Aveo/T300 - pokyny na opravu a údržbu tretej generácie Chevrolet Aveo.

Выбор качественных обоев от мировых брендов Купить копинговый камень для бассейна онлайн Смесители для ванны: как выбрать, где купить Официальное зеркало казино Вулкан Делюкс Форекс трейдинг: главные особенности

Лента новостей